Pentax K-S2 incelemesi | Pentax Yorum / Türkiye Pentax
PentaxYorum-Ks2-inceleme

Pentax K-S2 incelemesi

Pentax K-S2 İncelemesi Ricoh, dünyanın en küçük suya dayanıklı DSLR’ı olan 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip Pentax K-S2’yi 9 Şubat 2015 tarihinde  tanıttı. Pentax’ın yeni DSLR’ı olan K-S2 suya dayanıklı ve kompakt yapısı ile dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle yağışlı havalarda kullanıcının rahatlıkla çekim yapılabilmesine olanak sağlıyor. K-S2'nin ilk dikkat çeken özellikleri olan dahili Wi-Fi, NFC ve değişken açılı LCD ekranın yanı sıra kasa üzerinde ki renk kombinasyonu ve ledler ile fark yaratıyor diyebiliriz. Günümüzdeki birçok kamera gibi 180 derece dönebilen ekrana sahip olan K-S2 yağmur altında selfie çekme imkanı sunmasıyla rakipleri arasından sıyrılıyor. Dünyanın en küçük toz geçirmez, hava geçirmez DSLR fotoğraf makinesi olarak pazara sunulan…

Genel Bakış

Ergonomi - 9.5
Gövde Kalitesi - 10
Kullanıcı Arayüzü - 8
Otofokus - 9
Görüntü Kalitesi - 10
Noise - 9

9.3

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.08 ( 3 oy)
9

Pentax K-S2 İncelemesi

Ricoh, dünyanın en küçük suya dayanıklı DSLR’ı olan 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip Pentax K-S2’yi 9 Şubat 2015 tarihinde  tanıttı. Pentax’ın yeni DSLR’ı olan K-S2 suya dayanıklı ve kompakt yapısı ile dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle yağışlı havalarda kullanıcının rahatlıkla çekim yapılabilmesine olanak sağlıyor. K-S2’nin ilk dikkat çeken özellikleri olan dahili Wi-Fi, NFC ve değişken açılı LCD ekranın yanı sıra kasa üzerinde ki renk kombinasyonu ve ledler ile fark yaratıyor diyebiliriz.

PentaxYorum-Ks2-inceleme-1Günümüzdeki birçok kamera gibi 180 derece dönebilen ekrana sahip olan K-S2 yağmur altında selfie çekme imkanı sunmasıyla rakipleri arasından sıyrılıyor. Dünyanın en küçük toz geçirmez, hava geçirmez DSLR fotoğraf makinesi olarak pazara sunulan KS-2’nin teknik özelliklerine baktığımızda da APS-C sensörüne sahip 21.12 MP foto çekimi, Full HD 1920×1080 çözünürlüğünde video kaydı, anti-aliasing filtereleme sistemi, 11 sensörü olan otomatik odaklama sistemi, görüntü stabilizasyonu, wi-fi ve nfc ön plana çıkıyor. Ayrıca cihazda opsiyonel olarak O-GPS1 isimli GPS ünitesi ve gökyüzü fotoları çekiminde kullanabilmesi için Astro Tracer modu bulunuyor.

Saydığımız bu özellikler bile, K-S2’yi görüntü kalitesi, gelişmiş özellikleri ve modern bir bağlantı sistemiyle fotoğrafçılıkla uğraşan herkesin dikkatini çekeceği kesin.

PentaxYorum-Ks2-inceleme-2Pentax K-S2’nin bir başka heyecan verici yönü ise yeni kit lensi. Hava sızdırmazlık ve sessiz AF motorunun yanı sıra kolay taşınabilirlik için katlanabilir bir tasarıma sahip olan HD PENTAX DA 18-50mm F4.5-5.6 DC WR RE ile satışa sunuluyor.

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan Pentax K-S2’nin fiyatları İngiltere’de 550 pound’tan başlıyor. Ayrıca alınabilecek lens kiti ve 3 farklı renk opsiyonuyla fiyatı 650 pound seviyesine yükseliyor.

Cevapla

error: İzinsiz Kopyalanamaz !!