Pentax K-r İncelemesi
PentaxYorum-KR-inceleme

Pentax K-r İncelemesi

Pentax K-r İncelemesi Pentax K-r dijital SLR fotoğraf makinesi : 2010 yılında vitrinleri süslemeye başlamış olan Pentax K-r , Canon EOS 550D ve Nikon d3100 gibi fotoğraf makinelerine rakip olarak piyasaya sürüldü diyebiliriz. Peki Pentax K-r model fotoğraf makinelerinde rakiplerinin önüne geçebilecek ne tür özellikler kullanmış olabilir?  Sanırım ilk akla gelen fark, birçok renk seçeneği ile karşımıza geliyor olması. Farklı renklerdeki Pentax K-r DSLR fotoğraf makinesi gelişmiş ama kullanımı kolay çekim özelliklerini hesaplı bir fiyat etiketi ile kullanıcıya sunuyor. Kompakt ve hafif gövde yapısıyla Pentax K-r dijital SLR fotoğraf makinesi Auto Picture otomatik çekim, Scene sahne modu ve özelleştirilebilir görüntü işleme modları ile kaliteli görüntülerin elde…

Genel Bakış

Ergonomi - 8.7
Gövde Kalitesi - 8.7
Kullanıcı Arayüzü - 8.7
Otofokus - 7.3
Görüntü Kalitesi - 8.8
Noise - 7.9

8.4

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.4 ( 1 oy)
8

Pentax K-r İncelemesi

Pentax K-r dijital SLR fotoğraf makinesi : 2010 yılında vitrinleri süslemeye başlamış olan Pentax K-r , Canon EOS 550D ve Nikon d3100 gibi fotoğraf makinelerine rakip olarak piyasaya sürüldü diyebiliriz. Peki Pentax K-r model fotoğraf makinelerinde rakiplerinin önüne geçebilecek ne tür özellikler kullanmış olabilir?  Sanırım ilk akla gelen fark, birçok renk seçeneği ile karşımıza geliyor olması. Farklı renklerdeki Pentax K-r DSLR fotoğraf makinesi gelişmiş ama kullanımı kolay çekim özelliklerini hesaplı bir fiyat etiketi ile kullanıcıya sunuyor. Kompakt ve hafif gövde yapısıyla Pentax K-r dijital SLR fotoğraf makinesi Auto Picture otomatik çekim, Scene sahne modu ve özelleştirilebilir görüntü işleme modları ile kaliteli görüntülerin elde edilmesini kolaylaştırırken üst seviyede manuel ve öncelikli çekim özellikleri sunmayı da sürdürüyor. Tabii rakiplerinde olmayan özelliklerden belkide en önemlilerinden biride dahili HDR (High Dynamic Range) çekim özelliği. Titreşim engelleme özelliği (Sensor shift) sayesinde ise titreşim engelleyici lens ihtiyacı duymadan daha sorunsuz çekimler yapmak mümkün. Ayrıca Sensor shift özelliği çok çok eski tarihlerde üretilmiş pentax lenslerinde makinemizde daha sorunsuz çalışmasını sağlayabiliriz.

12 megapiksel çözünürlüklü Pentax K-r DSLR
Pentax K-r dijital SLR fotoğraf makinesinde yüksek seri çekim çekim hızı, yüksek ISO ışık hassasiyeti, hızlı tepki veren otomatik odaklama, 12.4 megapiksellik düşük noise performanslı geliştirilmiş görüntü sensörü ve geniş ekran HD kalitesinde video kayıt gibi yeni ve geliştirilmiş özellikler bulunuyor.

Pentax K-r otomatik netleme sistemi
12 megapiksellik yeni nesil CMOS görüntü sensörüne sahip olan Pentax K-r fotoğraf makinesi üstün performanslı PRIME (Pentax Real Image Engine) II görüntüleme motoru ile üst seviye Pentax dijital SLR modellerinde görünen hassasiyet ve yüksek hızda veri işleme karakteri sergiliyor. Pentax K-r giriş seviyesi SLR fotoğraf makinesinin ISO 100 ve ISO 12,800 arasındaki ışık hassasiyet değerleri ISO 25,600 seviyesine yükseltilebiliyor.

Pentax Kr optik vizör ve 3 inç LCD ekran
Pentax K-r DSLR fotoğraf makinesinin 3 inç büyüklüğündeki LCD ekranı 921,000 nokta çözünürlükte. Pentax K-r’nin optik vizörü aydınlık iç mekanlarda da mükemmel bir görüntü yansıtıyor. Cihazın LCD ekranı yatay ve dikey olarak 170 derece görüş açısı sağlıyor.

Pentax K-r SLR Sarsıntı Azaltma fonksiyonu
Yeni Pentax K-r fotoğraf makinesinde Pentax’ın geliştirdiği SR (Shake Reduction) Sarsıntı Azaltma mekanizmasına yer verilmiş. Yenilikçi SR Sarsıntı Azaltma mekanizması dört stop’a kadar sarsıntı azaltma performansı sağlıyor.

Pentax Kr SLR ile High Definition video kayıt
Pentax K-r dijital fotoğraf makinesi normal fotoğraf çekimini yanında 16:9 geniş formatta ve 1280 x 720 piksel HD çözünürlüğünde video kayıt da gerçekleştirebiliyor. Video görüntüler saniyede 25 kare çekim hızında kaydediliyor.

Pentax K-r DSLR batarya
Pentax K-r dijital SLR fotoğraf makinesinin şarj edilebilir bataryası tek dolum ile yaklaşık 560 adet fotoğraf çekimine olanak tanıyor. Cihaz opsiyonel D-BH109 batarya yuvası aracılığıyla dört AA tip pil ile de kullanabiliyor.

Pentax KR fotoğraf makinesi ile ilgilenen siz fotoğraf severler, internet sitemizdeki diğer Pentax incelemelerine göz atabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Teşekkür ederiz Gökben… Bir pentax sever olarak rakiplerine göre tanıtım konusunda geri kalmış, destek konusunda ise maalesef çok eksiği olan Pentax fotoğraf makineleri konusunda sizlere bildiklerimi aktarabilmek bizim için büyük bir zevk.

Cevapla

error: İzinsiz Kopyalanamaz !!