Pentax K-5 inceleme

Pentax K-5 inceleme

Pentax K-5 inceleme Kompakt boyutu, hafif magnezyum alaşımı ve sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile göze çarpıyor. Yüksek hızlı, düşük sesli CMOS görüntü sensörü, (ISO 80 ve ISO 51200) geniş görüntü hassasiyet alanı (23.7mm ile 15.7mm) ile birleştirilmiş. Bunun yanında PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motoru ile donatılan ürün yaklaşık 16.28 etkin mega pikseli ile süper yüksek çözünürlük ve zengin tonlama sunuyor. 1920 x 1080 pikselde Full HD kalitesinde video kaydedebilen Pentax K5 saniyede 7 görüntü çekimi yapabiliyor. 11 netleme noktalı (orta bölgede konumlanan 9 adet çapraz tip sensör ile) geniş çerçeve SAFOX IX+ otofokus sistemine sahip Pentax K5 ,  otofokus işleminin doğruluğunu…

Genel Bakış

0%

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.5 ( 1 oy)
0

Pentax K-5 inceleme

Kompakt boyutu, hafif magnezyum alaşımı ve sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile göze çarpıyor. Yüksek hızlı, düşük sesli CMOS görüntü sensörü, (ISO 80 ve ISO 51200) geniş görüntü hassasiyet alanı (23.7mm ile 15.7mm) ile birleştirilmiş. Bunun yanında PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motoru ile donatılan ürün yaklaşık 16.28 etkin mega pikseli ile süper yüksek çözünürlük ve zengin tonlama sunuyor. 1920 x 1080 pikselde Full HD kalitesinde video kaydedebilen Pentax K5 saniyede 7 görüntü çekimi yapabiliyor.

11 netleme noktalı (orta bölgede konumlanan 9 adet çapraz tip sensör ile) geniş çerçeve SAFOX IX+ otofokus sistemine sahip Pentax K5 ,  otofokus işleminin doğruluğunu daha ileri düzeyde sağlamak için deklanşöre basma anında ışık kaynağını hesaplayan yeniden tasarlanmış optiklere sahiptir.

Hava , toz ve soğuğa dayanıklı K-5 Gövdesinde 77 yalıtım noktasına sahip.Bu sayede  -10°C ‘ye kadar zorlu hava şartlarında bile güvenilir çekimler yapabiliyor. Pentax’ın SLR makinelerin ilk dönemlerinden bu güne uzun yılları kapsayan deneyimi ve boyutları küçültmede ki uzmanlığı sayesinde son derece kompakt ve işlevsel bir gövde sunuyor.

Cevapla

error: İzinsiz Kopyalanamaz !!