Pentax K-1 İncelemesi | Pentax Yorum / Türkiye Pentax

Pentax K-1 İncelemesi

Pentax K-1 İncelemesi Ricoh, Pentax markasının gelişimi için bir adım daha attı ve ürün gamındaki ilk Full Frame fotoğraf makienesi Pentax K-1 modelini tanıttı. Pentax'ın Full Frame sensöre sahip olan DSLR fotoğraf makinesi Pentax K-1 modelini duyuruldu. Profesyonellere hitap eden bu model, Şubat ayıyla birlikte satışına başlanılan Pentax K-1, resmi sitesinde Avrupa satış fiyatı 1,800 Dolar civarında görülmekte. Bu fiyatın sadece gövde ( body ) fiyatı olduğunu da söyleyelim. Magnezyum kasa tasarımına sahip olan Pentax K-1 suya ve toza dayanıklı olarak geliştirildi. 3.2 inç'lik LCD ekran ise hem oldukça dayanıklı hem de farklı açılarda kullanım yeteneklerine sahip. K lens serisiyle…

Genel Bakış

Ergonomi
Gövde Kalitesi
Kullanıcı Arayüzü
Otofokus
Görüntü Kalitesi

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)
95

Pentax K-1 İncelemesi

Ricoh, Pentax markasının gelişimi için bir adım daha attı ve ürün gamındaki ilk Full Frame fotoğraf makienesi Pentax K-1 modelini tanıttı.

Pentax’ın Full Frame sensöre sahip olan DSLR fotoğraf makinesi Pentax K-1 modelini duyuruldu. Profesyonellere hitap eden bu model, Şubat ayıyla birlikte satışına başlanılan Pentax K-1, resmi sitesinde Avrupa satış fiyatı 1,800 Dolar civarında görülmekte. Bu fiyatın sadece gövde ( body ) fiyatı olduğunu da söyleyelim.

Magnezyum kasa tasarımına sahip olan Pentax K-1 suya ve toza dayanıklı olarak geliştirildi. 3.2 inç’lik LCD ekran ise hem oldukça dayanıklı hem de farklı açılarda kullanım yeteneklerine sahip. K lens serisiyle uyumlu olan modelde yer alan “crop mode” ise APS-C sensörlü modeller için hazırlanan lenslerin kullanılabilmesini sağlıyor.

36.4MP Full-Frame CMOS Sensöre ve Prime IV görüntü işlemcisine sahip olan K-1, bu görüntü işlemcisi ile 14-bit RAW fotoğraf çekebiliyor. 4.4 fps hızında seri fotoğraf çekebilen K-1’de 5 eksenli sensör kaydırmalı görüntü sabitleme sistemi ile fotoğraflarda veya videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor. Bu da Full Frame seviyesindeki cihazlar arasında bir ilk olarak dikkat çekiyor.

33 noktalı otofokus desteği (AF) ve 25 çapraz tip odaklanma özelliğine yer verilen K-1, ilk kez hareket edebilen bir ekran kullanıyor. Farklı açılarda çekim yapmayı kolaylaştıran bu ekran dikey, yatay ve hatta çapraz olarak açılabiliyor. Dokunmatik özelliğe sahip olmayan 3,2 inçlik TFT LCD ekranda 1.037 milyon noktaya yer verilmiş. Ayrıca Pentax K-1’in dahili Flaşa sahip olmadığını da bilmenizi isteriz. Öte yandan hot shoe yuvası sayesinde harici flaşlara destek veriyor.

Pentax K-1’in ISO aralığı 100-204800 aralığında ve MPEG-4 ve H.264 formatlarında Full HD video çekimler yapabilmektedir.

Şu anda Full Frame 12 adet lens alternafi sunan Ricoh,  HD Pentax-D FA 15-30mm f.2.8 ve HD Pentax-D FA 28-105mm f/3.5-5.6 gibi modelleri de listeye dahil etti.

Bir yorum

  1. Neden filash koymazlar olsa alacaktım bence önemli bir noksan

Cevapla

error: İzinsiz Kopyalanamaz !!