Pentax GPS Unit O-GPS1 İncelemesi
PentaxYorum-Pentax-GPS-UnitO-GPS1-inceleme

Pentax GPS Unit O-GPS1 İncelemesi

Temel Özellikler Enlem, Boylam, Yükseklik, Zaman (UTC), Yön bilgilerini çıkarır 50 izleme kanalları GPS doğruluğu 10m ± 5 ° hassasiyetle Pusula Yaklaşık Boyutlar= 49.0mm x (W) 33.0mm (Y) x 59.5mm (D) 1x AAA pil Pentax GPS Unit O-GPS1 İncelemesi : Pentax DSLR gövdenin dış flaş montaj yuvasına takılan Pentax GPS Unit O-GPS1, çektiğiniz fotoğrafların detaylı coğrafi konum bilgilerini exif bilgileri ile birlikte fotoğrafa etiketlemektedir. Bir adet AAA kalem pil ile çalışan aparata cihaza bağlı olduğunu gösteren mavi bir led eklenmiştir. Pil seviyesi düştüğünde ise led rengi turuncuya dönmektedir. Hiç şüphesiz mimari çekim ve doğa çekimleriyle ilgilenen fotoğraf sevenlerin çok işine yarayacak…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.2 ( 1 oy)
0

Temel ÖzelliklerPentaxYorum-Pentax-GPS-UnitO-GPS1-inceleme-2

  • Enlem, Boylam, Yükseklik, Zaman (UTC), Yön bilgilerini çıkarır
  • 50 izleme kanalları
  • GPS doğruluğu 10m
  • ± 5 ° hassasiyetle Pusula
  • Yaklaşık Boyutlar= 49.0mm x (W) 33.0mm (Y) x 59.5mm (D)
  • 1x AAA pil

Pentax GPS Unit O-GPS1 İncelemesi : Pentax DSLR gövdenin dış flaş montaj yuvasına takılan Pentax GPS Unit O-GPS1, çektiğiniz fotoğrafların detaylı coğrafi konum bilgilerini exif bilgileri ile birlikte fotoğrafa etiketlemektedir. Bir adet AAA kalem pil ile çalışan aparata cihaza bağlı olduğunu gösteren mavi bir led eklenmiştir. Pil seviyesi düştüğünde ise led rengi turuncuya dönmektedir.

PentaxYorum-Pentax-GPS-UnitO-GPS1-inceleme-4

Hiç şüphesiz mimari çekim ve doğa çekimleriyle ilgilenen fotoğraf sevenlerin çok işine yarayacak olan aparat, coğrafi bilgilerin Lightroom vb programlar sayesinde harita üzerinde doğru aktarılmasını sağlamaktadır. Ayrıca fotoğraf makinesi içerisinde ki titreşim önleme sistemini kullanan Astrotracer özelliği gece gökyüzü ve yıldız çekimlerini kolaylaştırmaktadır.

 

 

Eğer Pentax GPS Unit O-GPS1’i kullanacaksanız ilk yapmanız gereken işlem fotoğraf makinenizin son firmware update’ini indirip makinenizin güncellemek olsun. Burada güncellemeleri bulabilirsiniz. Pentax dijital SLR fotoğraf makineleri için Firmware güncellemeleri .

 

PentaxYorum-Pentax-GPS-UnitO-GPS1-inceleme-5Birazda kullanımından bahsedelim. Ünite üzerinde sadece açma / kapama düğmesi mevcuttur ve fotoğraf makinesinin menü sistemi ile kontrol edilir. Firmware update işlemini yaptığınızda bir ek GPS menü öğesi açılacaktır.  Bu menü altında Elektronik Pusula, Basit navigasyon ve Astrotracer özellikleri listelenir. Tabii menü içerisinde kalibrasyonu da yapmanız gerekmekte. Oldukça basit olan talimatları takip ederek kalibrasyonu tamamlamak mümkün.

Pentax GPS Unit O-GPS1’in düzgün çalışabilmesi için açılışta birkaç uyduya bağlanması gerekmektedir. Bu yüzden sorunsuz bir bağlantı için tam dolu bir pil ile ilk açılışı yapmanız tavsiye edilir. Cihaz kısa sürede aramaya başlar ve bağlantı süresince Mavi ışık yanıp söner. Uydular bulunduğunda ise ışık sabitlenir. Bu işlem kılavuza göre birkaç dk. sürebilmekte fakat daha uzun sürmesi olası.

Pentax K-3 fotoğraf makinesi ile ilgilenen siz fotoğraf severler, internet sitemizdeki diğer Pentax incelemelerine göz atabilirsiniz.

Cevapla

error: İzinsiz Kopyalanamaz !!